06-05-2011 KRAKOW PL - DUB TEMPLE # 29

Past Events
Locked
dubseed
Posts: 65
Joined: Tue Feb 12, 2008 11:35 pm

06-05-2011 KRAKOW PL - DUB TEMPLE # 29

Post by dubseed » Thu Apr 14, 2011 3:38 pm

DUB TEMPLE # 29

06.05.2011, klub Fabryka ul. Zabłocie 23
Start: 21.00
Wstęp: 15pln

Grają:
INSPIRATIONAL SOUND feat. MC STEPHANIE / Dub Lab (UK)
JOINT VENTURE SS / Warszawa
ROBBIE CULTURE / Wrocław
ROOTZKILLA / Cieszyn
DUBSEED / Kraków
Powered by Dubseed SoundSystem.



Image



INSPIRATIONAL SOUND / Dub Lab (Bradford, UK)

Image

Inspirational Sound powstało w Bradford w 1999roku. Odpowiedzialni są za odbywający się w Bradford cykl imprez Dub Lab czyli comiesięczne reggae/dub sesje na które zapraszają największe gwiazdy sceny reggae i dub w UK jak: Alpha & Omega, Disciples, Rootsman, Jonah Dan, Iration Steppas, Nucleus Roots, Vibronics, Underground Roots i wielu innych.
Zbudowali oni również swoje studio nagrań o tej samej nazwie aby produkować własne utwory, które odniosły duży sukces na brytyjskiej scenie sound systemowej. Produkują oni dubplates dla czołowych europejskich soundsystemów min. Iration Steppas, Lion Roots (F) czy OBF (Szwajcaria).
W ostatnich latach Inspirational Sound wydali swoje kawałki w wielu labelach min. Niemieckim Dub Flash oraz francuskim Kumina. To zmotywowało ich do założenia własnego labelu gdzie w 2009 roku wydali pierwszego singla ‘Warning / Sing Jah Praise’ featuring singer Stephanie’, który stał się hitem sceny w UK i całej Europie i solidnie wypromował ich label.
Od 1999 roku Inspirational Sound zagrali wiele imprez na wyspach oraz całym kontynencie europejskim w tym na kilku renomowanych festiwalach jak np. Collie Roots festival w Belgii, szkockim Wickerman Festival, Outlook festival w Chorwacji czy niemieckim Dub Camp występujac obok takich tuzów I swoich największych inspiracji jak: Vibronics, Iration Steppas, Alpha & Omega oraz Disciples.
W studio współpracują z wieloma różnymi artystami i producentami wymieniając tylko nielicznych: Iration Steppas, Jonah Dan, Dan Man, Bongo Chilli, Johnny Clarke, Sugar Minott (RIP), YT, King Simeon.
Na Dub Temple w Krakowie obok operatora i selektora Pete wystąpi wokalistka Stephenie, która pojawia Się na wielu studyjnych wydawnictwach Inspirational Sound.
http://www.dublab.co.uk/index.php
http://www.myspace.com/inspirationalsounddubwise

Image

muzyka:
http://www.youtube.com/watch?v=9ZqEaTBl ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=9YsUzNuFbGs
http://www.youtube.com/watch?v=5_zTycAd ... re=related




JOINT VENTURE SOUND SYSTEM / Warszawa
Image

Joint Venture to pionierzy polskiej sceny sound system. Ich pierwsza taneczna impreza miała miejsce 20 lat temu w Zgorzelcu i była jedna z pierwszych tego typu w Polsce. Obecnie na stale funkcjonują w Warszawie.
W międzyczasie, szczególnie ostatnio w dobie rozkwitu sceny dancehall reggae, pojawiły się w Polsce dziesiątki sound systemów. W nowej rzeczywistości Joint Venture pozostają wciąż wierni zasadom oryginalności i eklektyczności.
JVSS prezentuje radykalne brzmienia muzyki roots: elektro dub, old school dub, world club beat, asian beats, reggae stare i nowe – bez komercji, poszukujące, radykalne w brzmieniu, nie uciekające od dorobku czerpiącej z tradycji reggae i world sceny elektronicznej.
Choc nie ignorują oni współczesnych trendów, to ich sety w dużej mierze opierają się na utworach, które rzadko usłyszeć mozna w trakcie występów innych polskich sound systemów. Jest tu miejsce dla wersji specjalnych, niepublikowanych, specjalnie nagranych dla JVSS dubplate’ów, efektów własnej twórczości remixerskiej Activatora i jego ....Studia As One.
Activator to jeden z bardziej doświadczonych polskich specjalistów od dźwięku. Od lat jest stałym akustykiem Kapela Ze Wsi Warszawa, pracowal na koncertach i w studio z prawie wszystkimi wielkimi polskiej sceny reggae i nie tylko.
W JVSS pełni funkcje dub mastera – wykorzystuje na żywo umiejętność posługiwania sie efektami i dba o czyste i ekstremalne brzmienie całości sound systemu. Na wielu plytach można usłyszeć jego remixy, wliczając w to miedzy innymi wersje utworu guru dub reggae Adriana Sherwooda (On-U Sound), wydana w 2006 na jego plycie „Becoming A Cliche”.
DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I, założyciel JVSS, to selektor muzyki, MC i sceniczny performer. Na codzień prowadzi agencje koncertowa MAKEN i od lat zaprasza do Polski wielu znakomitych artystów z zagranicy.
Pracuje również w Polskim Radio Euro (ongis Bis), gdzie prowadzi cotygodniowa noc z muzyka korzeni i współpracuje z TVP Kultura.
Razem są współproducentami pionierskiego na naszym rynku cyklu kompilacji „Dub Out Of Poland” oraz kolekcji remixów Kapeli Ze Wsi Warszawa „ Wymixowanie”.
Na przestrzeni lat JVSS zagrali setki imprez w całym kraju i zagranica i przeżyli wiele ciekawych przygód.
http://www.myspace.com/jointventuresoundsystem


ROBBIE CULTURE / Wrocław
Robbie Culture (ex Steppa Warriors) - młody selektor, producent i nawijacz z Wrocławia. Na scenie od około 5 lat. Jego produkcji można posłuchać na:
http://www.myspace.com/robbie_culture

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests